موسسه ثبتی شرکت

موسسه ثبتی شرکت

موسسه ثبتی شرکت

شرایط ثبت شرکت

باید به این موضوع مهم اشاره کنیم که ثبت شرکت شرایط خاصی دارد، این شرایط با توجه به نوع شرکت و موضوع آن مشخص می شود. شرکت ها معمولا تجاری هستند، شرکت های تجاری به طور کلی هفت نوع مختلف برای ثبت دارند که البته همه این موارد کاربردی نیست و فقط دو نوع از آن ها کاربردی است و مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل در ادامه توضیحاتی در رابطه با نوع شرکت ها بیان خواهیم کرد.

همانطور که گفتیم نوع شرکت هایی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، دو نوع است. شرکت سهامی خاص و شرکت مسئولیت محدود این دو مورد به حساب می آیند. توجه کنید که شرایط ثبت هر یک از این انواع شرکت ها با دیگری تفاوت هایی دارد در ادامه شرایط هر یک از آن ها را به طور کامل شرح خواهیم داد.

موسسه ثبتی شرکت
موسسه ثبتی شرکت

برای ثبت شرکت سهامی خاص باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • 1- حداقل سه نفر را به عنوان سهامدار معرفی کنید.
 • 2- دو نفر به عنوان بازرس حضور داشته باشند. توجه کنید که این بازرس ها نباید از افراد خانواده سهامداران باشند.
 • 3- سرمایه اولیه که باید 35 درصد آن را بعد از تایید نام شرکت در سامانه به حسابی در شرف تاسیس نزد یکی از بانکها واریز نمایید، یعنی مثلا اگر سرمایه شرکت 10 میلیون تومان در نظر گرفته شده است باید 3.5 میلیون آن را به حساب شرکت واریز کنید.
 • 4- داشتن آدرس با کد پستی معتبر جهت محل شرکت ( این محل حتی می تواند موقعیت اداری باشد فقط باید سند یا اجاره نامه هولوگرام دار داشته باشد تا شما بعدا بتوانید کد اقتصادی بگیرید.
 • 5- اگر موضوع شرکت شما به مجوز خاصی برای فعالیت نیاز دارد، این مجوز را هم داشته باشید.

اگر بخواهید شرکت خود را با عنوان مسئولیت محدود ثبت کنید، باید این شرایط را داشته باشید:

 • 1- حداقل دو نفر به عنوان شریک باید باشید
 • 2- داشتن آدرس با کد پستی معتبر جهت محل شرکت ( همانطور که در بالا گفته شد )
 • 3- نداشتن سوپیشنه و ممنوعیت قضایی جهت معاملات
 • 4- اگر موضوع شرکت شما نیازمند مجوز است ابتدا از سازمان مربوطه باید این مجوز را گرفته سپس اقدام به ثبت کنید

با توجه به مطالب بالا باید به این موضوع اشاره کنیم که انتخاب نوع شرکت اهمیت بالایی دارد. برای انتخاب نوع شرکت خود از مشاوره های متخصص کمک بگیرید. در صورت اشتباه در انتخاب نوع شرکت باید مراحل ثبت شرکت را دوباره سپری کنید، این کار زمان زیادی را از شما هدر خواهد داد.

موسسه ثبتی شرکت
موسسه ثبتی شرکت

مدارک ثبت شرکت

مدارک لازم برای ثبت شرکت فقط شناسنامه و کارت ملی اعضا لازم است. همچنین یک آدرس همراه با کد پستی.

مدت زمان ثبت شرکت

مدت زمان تاسیس یک شرکت تا دریافت شناسه ملی و شماره ثبت حدودا 7 تا 10 روز کاری می باشد. 7 روز هم طول می کشد تا آگهی تاسیس در روزنامه رسمی چاپ شود.

البته ثبت شرکت به طور کلی سه مرحله دارد که هر یک از این مراحل زمان خاصی را نیاز دارند.

 • تائید نام شرکت: در ابتدا نامی که برای شرکت خود انتخاب کرده اید، توسط کارشناس های اداره ثبت بررسی می شود. این تائید نام از یک روز تا چهار روی به طول می انجامد، لازم به ذکر است که این زمان در شهرستان ها معمولا دو روز می باشد.
 • تهیه مدارک ثبت شرکت: در این مرحله متقاضی مدارک مورد نیاز را به شرکت ما تحویل می دهد تا دیگر مراحل ثبت شرکت ادامه پیدا کند. متاسفانه شاهد این هستیم که بعضی از افراد برای تحویل این مدارک زمان زیادی را صرف می کنند و همین باعث می شود که مراحل ثبت شرکت هم طولانی شود. توجه کنید که زمان این مرحله به متقاضی بستگی دارد.
 • تائید مدارک: در این مرحله مدارک متقاضی به اداره ثبت ارسال می شود. این مرحله معمولا پنج روز تا یک هفته به طول می انجامد، در این مدت کارشناس اداره ثبت روند ثبت شرکت شما را پیگیری می کند و در نهایت یک شماره ثبت و شناسه ملی را به شرکت شما اختصاص می دهد. بعد از اتمام این مرحله شرکت شما با موفقیت ثبت شده است.
موسسه ثبتی شرکت
موسسه ثبتی شرکت

چه نیازی به مشاوره موسسه ثبتی شرکت است؟

ثبت شرکت قوانین خاص خود را دارد که هر کسی از آن ها آگاهی نداشته و قادر به انجام این کار نیست. فقط ورود اطلاعات به سامانه نیست. به همین دلیل برای آن که بتوانید یک شرکت را ثبت کنید، نیاز به مشاوره های تخصصی خواهید داشت.

شاید اصلا به شرکت نیاز نداشته باشید، یا باید بدانید چه شرکتی با چه موضوعی تاسیس کنید، بعد از تاسیس چه باید بکنید. از این رو به شما پیشنهاد می دهیم که برای این کار از شرکت ها و مشاوره های متخصص کمک بگیرید.

موسسه ثبت فکور یکی از آن شرکت هایی است که در زمینه ثبت انواع شرکت و مشاوره های مربوط به آن فعالیت می کند. ما در موسسه ثبت فکور نیروهای متخصص و ماهری داریم که می توانند مشاوره های تخصصی و دقیقی را به شما ارائه دهند. توجه داشته باشید که مشاوره های درست و صحیح قبل از راه اندازی یک کسب و کار اهمیت بالایی دارد و باید به آن توجهی ویژه داشته باشید.

موسسه ثبتی شرکت
موسسه ثبتی شرکت

مطالب اخیر

با ما در ارتباط باشید