شرکت ثبت برند

شرکت ثبت برند

شرکت ثبت برند

یکی از دغدغه های متقاضیان ثبت علامت تجاری جستجو برای انتخاب شرکت ثبت علامت مجرب و کاربلد برای واگذاری امور حقوقی و اخذ مشاوره های مناسب در راه ثبت علائم تجاری خود می باشد.

برای انتخاب شرکت ثبت علائم تجاری باید به مواردی همچون رزومه های موفق و نیز سابقه موسسات ثبت علائم تجاری توجه کنید که بهترین و گویا ترین روش برای اشنایی با نحوه انجام امور حقوقی این نوع شرکت ها می باشد.

ازاین رو ما به شما شرکتی را پیشنهاد می کنیم که با تیم حرفه ای ثبتی و به صورت تضمینی می توانند به شما مشاوره های لازم را بدهند. لازم به ذکر است که شرکت ثبت فکور در راه ثبت علامت مشتریان خود  می تواند گزینه مناسبی برای ثبت برندتان باشد.

شرکت ثبت برند
شرکت ثبت برند

برندسازی چه معنایی دارد؟

به هر علامتی از قبیل اسم، رنگ، حرف، شکل و…. که سبب متفاوت شدن کالاها و خدمات تولید شده توسط شرکتی با شرکت دیگر می شود، برند می گویند. از این رو به پروسه ای که سبب ایجاد خلق ارزش مطلوب برند برای مشتری می گردد، برندسازی گفته می شود.

همه چیزهایی که مشتری درباره هویت تجاری شما اعم از حس، تجربه و تداعی های ذهنی باید بداند و یا احساس به درک آن کند، در برگیرنده مجموعه این فعالیت ها می شود.

به بیان دیگر برندسازی دانشی است که با برتری دادن به یک برند سبب افزایش مشهوریت و معروفیت آن برند در عرصه رقابت می گردد، وقتی برندی مشهور و معروف باشد سبب می شود تا محصولات و خدمات به صورت مستقیم به فروش برسد و قیمت محصولات و خدمات گرانتر شود.

به موجب همین امر برندسازی روش هوشمندانه تجارت و تولید ثروت می باشد.

برندسازی سبب مطرح شدن یک برند است، که برای مشتریان ، مدیران سازمان و کارکنان از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. به موجب همین امر داشتن یک برند قدرتمند باعث می شود تا هزینه ها و تعرفه های یک شرکت به واسطه اجتناب از سرمایه گذاری های نامناسب و بی هدف به صورت کاملاً محسوسی کمتر شود.

برند یک تشکیلات تجاری جزئی از دارایی آن مجموعه به حساب می آید و ارزش برند می تواند بیشتر از ارزش همه دارایی های فیزیکی یک شرکت نیز باشد.

شرکت ثبت برند
شرکت ثبت برند

 

مزایای ثبت برند

به سبب تاثیر مهمی که برندینگ بر کل شرکت دارد، جهت هر کسب و کاری الزامی و ضروری است که  از مهم ترین مزایای برندینگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. برندینگ توجه و آگاهی را برای کسب و کار افزایش می دهد: مهم ترین و با اهمیت ترین خاصیت ثبت برند برای هر کسب و کار، افزایش آگاهی مردم و مشهوریت کسب و کار می باشد.
 2. ثبت برند سبب بالا رفتن ارزش هر کسب و کاری می باشد، برندینگ با معرفی و شناساندن هر چه بیشتر و تقویت جایگاه برند، آن را به فرصتی جذاب تر جهت سرمایه گذاری تبدیل می نماید.
 3. برندینگ عاملی برای تقویت رضایتمندی و افتخار کارکنان به کسب و کار می باشد. به همین سبب شخصی که برای برندی فعالیت دارد و در آن حیطه کار می کند که شناخته شده تر می باشد و مردم بیشتر به آن علاقه مند می شوند، رضایت و علاقه بیشتری به منظور کار خود دارد. به نوبه خود، این رضایت سبب به وجود آمدن حس تعلق و اشتیاق به کار و در نتیجه بیشتر شدن بهره وری می گردد.

مدارک ثبت برند

دو نوع تقاضا برای ثبت برند وجود دارد:

 • تقاضای ثبت علائم تجاری حقیقی
 • تقاضای علائم تجاری حقوقی

برای ثبت هر کدام از دو تقاضای فوق باید مدارکی مبنی بر ثبت علائم تجاری ارائه شود.

برند باید به طور رسمی به ثبت برسد و برندی قابلیت به ثبت رسیدن را دارد، که نوین بوده و قبلاً توسط شخص و یا شرکتی به ثبت نرسیده باشد. نام برند باید نسبت به سایر محصولات و خدمات مشابه خودش متفاوت باشد و به راحتی از بین آن ها قابل شناسایی باشد.

شرکت ثبت برند
شرکت ثبت برند

مدارک برای برند اشخاص حقیقی

 1. ارائه فتوکپی شناسنامه.
 2. ارائه فتوکپی کارت ملی.
 3. چنانچه برند شما دارای حروف به صورت غیرفارسی است مستلزم ارائه ارائه کارت بازرگانی می باشید.
 4. ارائه رونوشت از مجوز فعالیتی که از سازمان های نظارتی و حاکمیت دولتی صادر شده است.

مدارک برای برند اشخاص حقوقی

 1. ارائه رونوشت شناسنامه.
 2. ارائه رونوشت کارت ملی.
 3. ارائه رونوشت روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت.
 4. ارائه رونوشت مجوز فعالیتی که از سازمان های نظارتی و حاکمیت دولتی صادر شده است.
 5. ارائه کارت بازرگانی چنانچه در برند از حروف غیر از فارسی استفاده شده است.

هزینه ثبت برند

برای ثبت یک برند باید مراحل مختلفی را طی کرد و در راستای ثبت علائم تجاری هزینه ها و تعرفه های مختلفی را پرداخت کرد. این هزینه ها با در نظر گرفتن ثبت علامت برای شخص حقیقی و یا ثبت علامت برای شخص حقوقی متفاوت می باشد. تعرفه های ثبتعلامت شامل، هزینه روزنامه های دو نوبت برند، هزینه اظهارنامه برند و حق الثبت و هزینه حق الوکاله وکیل می باشد.

بخشی از این هزینه ها شامل درج علامت در روزنامه رسمی و ارائه مدارک می باشد. برای برآورد تمامی هزینه های ثبت برند بر طبق تقاضا و طبقه بندی برند خود بهتر است با کارشناسان مجرب ثبت فکور در ارتباط باشید.

شرکت ثبت برند
شرکت ثبت برند

مطالب اخیر

با ما در ارتباط باشید