پیگیری ثبت شرکت

پیگیری ثبت شرکت

پیگیری ثبت شرکت

 امروزه با مکانیزه شدن فرآیند ثبت شرکت، پیگیری درخواست ثبت شرکت نیز از همین طریق به راحتی امکان پذیر شده است و دیگر مانند گذشته نیازی به مراجعه حضوری نمی باشد. متقاضیان محترم می توانند از طریق سامانه ی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به نشانی http://www.irsherkat.ssaa.ir (قسمت پیگیری درخواست)، با درج شماره پیگیری و تعیین نوع درخواست خود تصمیمات اخذ شده را دنبال نموده و از محتوای آن مطلع شوند.

پیگیری ثبت شرکت
پیگیری ثبت شرکت

بدین جهت در هنگام ثبت نام اولیه در سامانه یک کد پیگیری به شما اختصاص داده می شود که تا زمان حصول نتیجه با آن کد می توانید از وضعیت پرونده خود مطلع گردید. بنابراین شما می توانید پس از ورود اطلاعات در سامانه ی اینترنتی و دریافت کد رهگیری با ورود بر روی لینک “پیگیری درخواست” از طریق همین سامانه  تصمیمات اخذ شده را دنبال نموده و از محتوای آن مطلع شوید.

چنانچه شماره پیگیری خود را فراموش یا گم کرده باشید می توانید بر روی لینک “شماره پیگیری خود را فراموش کرده ام” کلیک نمایید و نوع درخواست خود را مشخص کنید تا با پاسخ به چند سوال بتوانید وارد سامانه شده و وضعیت ثبتی خود را پیگیری کنید.

پیگیری ثبت شرکت
پیگیری ثبت شرکت

وضعیت درخواست ثبت شرکت پس از ارسال مدارک

پس از ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت و پیگیری وضعیت از طریق سامانه، ممکن است سه حالت اتفاق بیفتد.

1- نقص پرونده

با تکمیل فرم ها و ارسال آن به اداره ی ثبت شرکت ها اگر صورتجلسه شما دارای نقص باشد برای شما ابلاغ رفع نقص ارسال می شود و باید رفع نقص نمایید و مستندات مربوط به رفع نقص را با پاکت و پوشه مخصوص رفع نقص تاسیس به اداره ثبت شرکت ها ارسال کنید.

پیگیری ثبت شرکت
پیگیری ثبت شرکت

2- صدور آگهی

چنانچه صورتجلسه ی شما تایید شود در نهایت جهت صدور آگهی به روزنامه ارسال می گردد که در این صورت باید شخص متقاضی یا وکیل ثبت شرکت برای اخذ مدارک ثبتی و امضاء ذیل دفاتر به اداره ثبت شرکت ها مراجعه نماید.

3- رد پرونده

در حالتی دیگر حتی ممکن است صورتجلسه شما رد شود که در این حالت دلایل رد صورتجلسه طی ابلاغیه ای به شما اعلام می گردد تا نسبت به صدور صورتجلسه جدید اقدام نمایید.

پیگیری ثبت شرکت
پیگیری ثبت شرکت

همچنین علاوه بر امکان پیگیری آخرین وضعیت صورت جلسه ی ابرازی، راهنمای انجام فرایند پذیرش درخواست های انواع ثبت تاسیس، دسترسی به آخرین اطلاعات مربوط به چگونگی تنظیم درخواست ها، مدارک مورد لزوم بخشنامه ها و شیوه نامه اجرایی ثبت شرکت ها و اطلاع رسانی های آنی نیز در سامانه ی اینترنتی فوق قابل دسترسی می باشد.

موسسه ثبت فکور با بهره گیری از کارشناسان متخصص و مجرب و با چندین دهه تجربه ی موفق، آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان، در زمینه های ثبتی نظیر ثبت شرکت و ثبت برند می باشد.

مطالب اخیر

با ما در ارتباط باشید