دریافت کارت بازرگانی

دریافت کارت بازرگانی

دریافت کارت بازرگانی

مطابق ماده ۳ قانون صادرات و واردات هر شخص اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی برای صادرات و واردات خود نیاز به داشتن کارت بازرگانی دارند، زیرا که تجارت در سطح بین المللی نیازمند اخذ کارت بازرگانی می باشد، این کارت از طریق اتاق بازرگانی ایران که در واقع این اتاق تشکلی است از تجار و بازرگانان که با هم در باره ی مسائل اقتصادی بازار رای زنی می کنند؛ با یکسری شرایط خاص اخذ خواهد شد.

کارت بازرگانی به هر ۲ صورت حقیقی و حقوقی (شرکتی)قابل اخذ می باشد که البته برای هر کدام مدارک و شرایط خاصی نیاز می باشد.

به شرط آن که کلیه شرایط برای هر دو شخص (حقیقی و حقوقی) مهیا باشد یعنی یک شخص نیاز به دو کارت بازرگانی دارد در واقع هم می تواند به عنوان مدیرعامل یک شرکت بازرگانی، کارت بازرگانی را اخذ کند و هم به عنوان یک شخص (حقیقی) یعنی یک تاجر نسبت به اخذ کارت بازرگانی اقدام نماید و در دو حالت قابل دریافت می باشد.

محدودیت های شرایط سنی: کلیه افراد بالای ۲۳ سال سن می توانند پس از گذراندن مراحل لازم (شرکت در کلاس های آموزش) و تکمیل مدارک در صورت داشتن شرایط لازم اقدام به اخذ کارت بازرگانی نمایند.

دریافت کارت بازرگانی

تعریف کارت بازرگانی:

اولین و مهم ترین تعریفی که می توان درباره ی کارت بازرگانی به آن اشاره کرد این است در واقع این کارت به منزله ی یک مجوزی است که به اشخاص دارنده ی آن اعم از شخص حقیقی یا شخص حقوقی اجازه داده می شود به امر تجارت خارجی  که همان صادرات و واردات در سطح بین المللی است بپردازد.

براساس قوانین و مقرراتی که در حال حاضر در دست اجراست و تمامی کارت های بازرگانی طبق این قوانین و مقررات صادر می شوند،به لحاظ زمانی اعتبار کارت بازرگانی از تاریخ صدور یکسال می باشد که البته تمدید کارت بازرگانی نیز با ارائه مدارک لازم برای مدت مذکور انجام می گیرد، البته بین مدت یک تا پنج سال قابل تمدید می باشد.

 

دریافت کارت بازرگانی

فرآیند دریافت کارت بازرگانی (اخذ کارت بازرگانی)

به اصطلاح چجوری کارت بازرگانی بگیرم؟

ابتدا وارد سایت اتاق بازرگانی ایران میشویم.

سپس از قسمت عضویت و کارت بازرگانی قسمت ثبت نام جهت صدور کارت عضویت و بازرگانی را انتخاب میکنیم سپس پس از انتخاب گزینه ی مناسب  نسبت به ثبت درخواست صدور، تمدید یا تغییر کارت عضویت یا بازرگانی اقدام میکنیم .

جهت توضیح بیشتر باید به این نکته اشاره کنم که کارت بازرگانی بسیار معتبر است و اعتبار آن موارد بالا که توضیح داده شد را شامل می شود، اما در مورد کارت عضویت باید این آگاهی را داشته باشید که با اخذ این کارت هیچ اعتباری شامل حال شما جهت تجارت نخواهد شد و صرفا جهت عضویت در اتاق بازرگانی ایران کاربرد دارد.

کاربرد دیگر کارت عضویت اتاق بازرگانی ایران آن است که اگر شما قصد ثبت برندی را داشته باشید که نام منتخب برند شما غیر فارسی باشد (لاتین) برای ثبت آن باید کارت بازرگانی و یا کارت عضویت داشته باشید.

مطالب اخیر

با ما در ارتباط باشید