ثبت برند

ثبت برند

ثبت برند

در صورت قصد ثبت برند و علامت تجاری چه اقداماتی انجام دادید؟ ولی از نحوه ثبت برند بی اطلاع هستید؟ بخاطر پیچیده بودن امور ثبتی از ثبت برند در حیطه کاری خود دست کشیده اید؟

باید بدانید که ثبت برند دارای اصول و مقررات خاص خود است که بدون آگاهی از این اصول و مقررات نمی توان روند ثبت برند را طی نمود. برای ارائه بهترین خدمات، مقاله پیش رو به معرفی تاریخچه و اهمیت ثبت برند پرداخته است تا به سوالات شما عزیزان در این زمینه پاسخ داده شود.

از جمله مزیت ثبت برند در شرکت ثبت فکور  پایین بودن هزینه های تمام شده و سرعت کار توسط تیم حقوقی و ثبتی این مجموعه می باشد، از این رو شما تنها با یکبار تماس و یا با مراجعه حضوری خیال خود را از بابت سرعت انجام روند ثبت برند و هزینه معقولانه در این مسیر آسوده می کنید.

لازم به ذکر است یک برند و علامت تجاری خوب باید با تمامی ویژگی ها و شروطی که در قوانین اداره مالکیت صنعتی ثبت درج شده همسو باشد و بتواند تمام اهداف دارنده آن را محقق سازد .

ثبت برند

تاریخچه و اهمیت ثبت برند

اولین برندها از زمان وایکینگ ها شکل گرفته اند.

در گذشته برای تفکیک دادن حیوانات و مشخص شدن صاحبان آنها به کمک وسیله آهنی بر روی بدن آن ها نماد هایی را درج می کردند تا قابل شناسایی باشند.

پس از آن ، این روند در بین تاجران و تولید کنندگان محصولات مختلف در سراسر جهان انجام شد. از این رو سوء استفاده ها و برخی سود جویی ها از اعتبار برند ها و نماد های تجاری موجب بروز قوانین مالکیت معنوی در این زمینه شد. بعد از مدتی هم در حوزه بین الملل سازمان جهانی مالکیت معنوی برای حمایت از برند های بین المللی ایجاد شد.

هم اکنون که شما این مقاله را مطالعه می کنید، میلیون ها برند در عرصه بازار های جهانی در حال مبادله کالا و خدمات خود هستند.

بدون اینکه کسی از برند یا نماد تجاری آنها بتواند سواستفاده کند. پس هرچه سریع تر اقدامات ثبت برند خود را شروع کنید به اهداف بلند مدت خود در حرفه تان نزدیک تر می شوید.

 

مطالب اخیر

با ما در ارتباط باشید