دریافت کارت بازرگانی

دریافت کارت بازرگانی

دریافت کارت بازرگانی

امروزه برای داد و ستد در سطح بین المللی باید شرایط خاصی را دارا بوده و اطلاعاتمان در مورد تجارت جهانی کامل و جامع باشد.

یکی از مهمترین این موراد که باید حتما قبل از شروع کار انجام دهیم، گرفتن کارت بازرگانی و اطلاع داشتن از تمام ارزش هایی است که برای تجارت جهانی ما می تواند داشته باشد.

طبق ماده سوم از قانون صادرات و واردات هر شخصی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی، برای صادرات و واردات خود نیاز به داشتن کارت بازرگانی دارد.

در واقع در بیان ساده تر می توان گفت که با داشتن کارت بازرگانی اجازه ی این را خواهیم داشت که به صورت جهانی به تجارت پرداخته و تنها محدود به کشور خودمان نباشیم.

این کارت از زمان صدور به مدت یک و یا پنج سال با توجه به سابقه ی شخص حقیقی یا حقوقی اعتبار داشته و می توانیم پس از یک سال آن را دوباره تمدید کنیم.

دریافت کارت بازرگانی

مزایای کارت بازرگانی

این کارت توسط اتاق بازرگانی و با شرایط خاصی صادر می شود و برای کسانی که می خواهند تجارت خود را بین المللی کنند کاربردهای بسیاری دارد مثل داشتن حق واردات و صادراتِ کلیه ی کالاهایی که توسط جمهوری اسلامی ایران مجاز اعلام شده است، توانایی انجام حق العمل کاری در گمرک، توانایی ترخیص کالا و ثبت سفارش، حق واردات از مناطق آزاد، قابلیت ثبت برند و علائم تجاری غیر فارسی.

همچنین کارت بازرگانی را می توانیم هم برای اشخاص حقیقی و هم اشخاص حقوقی دریافت کرده. یعنی می توانیم هم به عنوان مدیر عامل یک شرکت یا سازمان و هم به عنوان یک بازرگان یا تاجر آن را اخذ کنیم.

مطالب اخیر

با ما در ارتباط باشید