ثبت لوگو

ثبت لوگو

ثبت لوگو

قانون گذار در ماده ۱ قانون ثبت علائم و اختراعات، نشان تجاری را تعریف کرده است. برند را در اصطلاح حقوقی علائم تجاری میگویند.

فروشنده ها یا تولیدکنندگان می توانند برای متمایز کردن کالا یا خدمات خود از سایر رقبا،ثبت برند  نمایند.

برند یا نشان تجاری در تعریف ساده، به هر نوعی از اصطلاح، نشانه، نماد، علامت، عدد، طرح و ترکیبی گفته می شود که با ثبت برند برای محصولاتی که می فروشیم و یا خدماتی که ارائه می دهیم، می توانیم جلوی سو استفاده، کلاه برداری و حتی اعمال تحریم را بگیریم.

امروزه که رقابت ها بیش از پیش در بازارهای ایران و دنیا افزایش یافته و هر شرکتی به دنبال پیدا کردن و گسترش دادن بازار خود است.

ثبت برند برای شرکت ها ارزش بیشتری پیدا کرده و حتی می توان گفت ثبت کردن برند به یکی از ضروری ترین کارها بعد از ثبت شرکت تبدیل شده است.

زیرا علاوه بر اینکه داشتن برند ثبت شده مشخص باعث تمایز شرکت ها می شود، بلکه درست انتخاب کردن آن نیز می تواند در رشد و شکوفایی شرکت نقش بسزایی بازی کند.

 لفظ،برند در جامعه ما به کالا یا خدمتی گفته می شود که دارای نفوذ و ارزش اجتماعی بالایی است.در واقع برند های دلخواه، هستند که دارای هویت و قدرت اجتماعی بالایی است و افراد نسبت به  نام تجاری حس مالکیت دارند.

تفاوت های زیادی بین نوشته تجاری و لوگو است.

یکی از مواردی که معمولا کمتر به آن توجه می کنیم، با شناخت تفاوت ها و کار کرد های  نام تجاری و نشان تجاری، به همراه درک درست از ماهیت برند و حتی توجه به اینکه چه تمایزی قرار است با شرکت های دیگر ایجاد کند با کمک گرفتن از یک تیم پیشرفته می توانیم بهترین برند و لوگو را برای شرکتمان انتخاب کنیم.

ثبت لوگو

مطالب اخیر

با ما در ارتباط باشید